Bailout: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzył nową stronę „Bailout to gaz (butla z takim gazem) który służy jako system awaryjny kiedy nurek korzystający z reba stwierdzi awarię urządzenia. W [[Nurkowani...”)
 
 
Linia 1: Linia 1:
Bailout to gaz (butla z takim gazem) który służy jako system awaryjny kiedy nurek korzystający z [[Rebreather|reba]] stwierdzi awarię urządzenia.
+
Bailout to gaz, (butla z takim gazem) który służy jako system awaryjny kiedy nurek korzystający z [[Rebreather|reba]] stwierdzi awarię urządzenia.
W [[Nurkowanie bezdekompresyjne|nurkowaniach bezdekompresyjnych]] i płytkich można jako bailout traktować butlę z diluentem. Taka butla ma najczęściej 3 litry więc wystarcza na sprawne wynurzenie. Jednak przy nurkowaniach głębszych ale dalej bezdekompresyjnych lepiej mieć dodatkowego stage'a aby mieć lepsze zabezpieczenie i nie musieć bardzo szybko uciekać.
+
W [[Nurkowanie bezdekompresyjne|nurkowaniach bezdekompresyjnych]] i płytkich można jako bailout traktować butlę z [[Diluent|diluentem]]. Taka butla ma najczęściej 3 litry więc wystarcza na sprawne wynurzenie. Jednak przy nurkowaniach głębszych ale dalej bezdekompresyjnych lepiej mieć dodatkowego [[Stage|stage'a]] aby mieć lepsze zabezpieczenie i nie musieć bardzo szybko się wynurzać.
Przy nurkowaniach dekompresyjnych bailout jest "obowiązkowy" i składa się często z paru butli z gazem dennym i kolejnymi gazami deco. Czasami zespół dzieli się bailoutami na zasadzie każdy ma gaz denny ale ja mam do tego stage'a 40% a ty stage'a 80%.
+
Przy [[Nurkowanie dekompresyjne|nurkowaniach dekompresyjnych]] bailout jest "obowiązkowy" i składa się często z paru butli z gazem dennym i kolejnymi gazami deco. Czasami zespół dzieli się bailoutami w taki sposób aby każdy nurek z zespołu miał gaz denny ale np. nurek A ma stage'a z [[Nitrox|EAN 40%]] a nurek B stage'a z EAN 80%.
  
 
[[Kategoria: sprzęt]]
 
[[Kategoria: sprzęt]]

Aktualna wersja na dzień 09:10, 20 cze 2013

Bailout to gaz, (butla z takim gazem) który służy jako system awaryjny kiedy nurek korzystający z reba stwierdzi awarię urządzenia. W nurkowaniach bezdekompresyjnych i płytkich można jako bailout traktować butlę z diluentem. Taka butla ma najczęściej 3 litry więc wystarcza na sprawne wynurzenie. Jednak przy nurkowaniach głębszych ale dalej bezdekompresyjnych lepiej mieć dodatkowego stage'a aby mieć lepsze zabezpieczenie i nie musieć bardzo szybko się wynurzać. Przy nurkowaniach dekompresyjnych bailout jest "obowiązkowy" i składa się często z paru butli z gazem dennym i kolejnymi gazami deco. Czasami zespół dzieli się bailoutami w taki sposób aby każdy nurek z zespołu miał gaz denny ale np. nurek A ma stage'a z EAN 40% a nurek B stage'a z EAN 80%.