Pomoc:Strona użytkownika

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
PD Ważna informacja: Edytując tę stronę, zgadzasz się aby Twój wkład został opublikowany na licencji Public Domain.

Jeżeli nie chcesz jej przestrzegać to nie wprowadzaj zmian na tej stronie. Ta strona jest jedną ze stron pomocy Public Domain, która może być kopiowana do świeżej instalacji wiki i/lub dystrybuowana w oprogramowaniu MediaWiki. Zobacz Pomoc:Zawartość, aby przejrzeć wszystkie strony.

PD

Strona użytkownika jest to strona o użytkowniku wiki; jest to ktoś kto zapisał się do wiki i najprawdopodobniej dostarcza do niej treści. Każdy zalogowany użytkownik Nurkopedii może stworzyć stronę o sobie. Aby to zrobić wystarczy kliknąć w swój login w prawej górnej części strony i po wpisaniu informacji o sobie zatwierdzić stronę. Niektórzy z użytkowników Nurkopedii maja obowiązek posiadania strony z informacjami o sobie, dla pozostałych wpis jest dobrowolny.
Informacje na stronie użytkownika pozwolą łatwiej ocenić twoje wpisy i uwagi. Miło będzie gdy do nas dołączysz!
Użytkownik:MIG

Odsyłacz do Waszej strony użytkownika znajduje się na górze po prawej stronie. Co ważniejsze, inni zobaczą odsyłacze do Waszej strony użytkownika z wielu miejsc które ułatwiają współpracę na wiki. Obejmuje to strony “ostatnie zmiany” i “historia strony” (→ Śledzenie zmian). Możecie również umieścić odsyłacz do Waszej strony użytkownika wewnątrz treści strony wiki, co jest użyteczne głównie na stronach pogawędki gdy podpisujecie się Waszym imieniem.


Co umieścić na Waszej stronie użytkownika

Na Nurkopedii strony użytkownika są standaryzowane i opierają się na szablonie użytkownik. W momencie próby utworzenia strony użytkownika jako domyślny naczyta się ten szablon. Po każdym znaku "=" można wpisać odpowiednie dane, żadna z danych nie jest obowiązkowa. Wygląda to tak:

|Fotografia =
Nazwa pliku twojego awatara dla Nurkopedii wraz z rozszerzeniem
|Imię =
Twoje imię
|Nazwisko =
Twoje nazwisko
|WWW =
Adres www twojej strony domowej
|Zainteresowania_nurkowe = 
Jakimi rodzajami nurkowań się interesujesz
|Uprawnienia_nurkowe_rekreacyjne =
Najwyższy stopień rekreacyjny jaki posiadasz oraz posiadane specjalizacje
|Uprawnienia_nurkowe_techniczne =
Najwyższy stopień techniczny jaki posiadasz oraz posiadane specjalizacje techniczne
|Informacje_dodatkowe =
Jeśli chcesz wpisać jakieś dodatkowe uwagi o sobie, telefony, adresy etc. wpisz je tu
|Na_Nurkopedii_zajmuje_się =
Jakimi dziedzinami wiedzy, typami haseł chciałbyś się zajmować:
|Uwagi_Nurkopedia =
Jeśli chcesz wpisać jakieś dodatkowe uwagi o twoim udziale w projekcie Nurkopedii wpisz je tu

Strony innych użytkowników

Jak wymieniono powyżej, odsyłacze do stron innych użytkowników zobaczycie w różnych miejscach rozsianych po całej witrynie wiki.

Wkład użytkownika

Kiedy oglądacie stronę innego użytkownika, w zestawie “narzędzia” paska nawigacji pojawia się dodatkowy odsyłacz “wkład użytkownika", który przeniesie Was do spisu wszystkich dokonań redakcyjnych owego użytkownika. Możecie i wykorzystać do zaznajomienia się z twórczością tego użytkownika lub dla śledzenia szkodliwych zmian dokonywanych przez użytkownika który sprawia kłopoty.

Zmiana zawartości strony innej osoby

Ogólnie zmienianie czy przepisywanie zawartości strony innego użytkownika uważa się za przejaw złego wychowania. Redakcja nie jest zabroniona, ale powinniście unikać dodawania informacji (a zwłaszcza osądów), które mogłyby być błędnie uznane za pochodzące od tego użytkownika, w okolicznościach w których mogłoby to wywołać zamęt. Jednak niektóre rodzaje zmian są szeroko przyjęte i raczej nie spowodują zamieszania:

  • Naprawa odsyłaczy wewnętrznych strony przeniesionej lub usuniętej,
  • Naprawa zerwanych odsyłaczy zewnętrznych,
  • Zaszeregowanie lub naprawa zaszeregowania strony użytkownika.

Strony pogawędki użytkownika

Każda strona użytkownika jest skojarzona ze swoją stroną pogawędki dyskusja użytkownika. Jest to specjalny rodzaj strony pogawędki, który służy do zostawiania wiadomości przeznaczonych w szczególności do danego użytkownika.

Odsyłacz do strony użytkownika

Aby utworzyć odsyłacz do własnej strony czytelnika, użyjcie odsyłacza Special:MyPage.