Pomoc:Przenoszenie stron

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
PD Ważna informacja: Edytując tę stronę, zgadzasz się aby Twój wkład został opublikowany na licencji Public Domain.

Jeżeli nie chcesz jej przestrzegać to nie wprowadzaj zmian na tej stronie. Ta strona jest jedną ze stron pomocy Public Domain, która może być kopiowana do świeżej instalacji wiki i/lub dystrybuowana w oprogramowaniu MediaWiki. Zobacz Pomoc:Zawartość, aby przejrzeć wszystkie strony.

PD


Przenoszenie strony oznacza zmianę jej tytułu na inną. Aby to zrobić, kliknij zakładkę "Przenieś" na górze wybranej strony. Zakładka ta nie jest widoczna jeżeli jesteś niezalogowany. Następnie wprowadź nową nazwę po czym kliknij "Przenieś stronę". Zazwyczaj także jest zaznaczona opcja "Przenieś także stronę dyskusji, jeśli to możliwe."Tekst pochyłą czcionką.

Jeżeli przenosisz stronę "A" do nowego tytułu "B", ta operacja przebiegnie tak:

  • Zamiana tytuły strony "A" na "B"
  • Zmiana całej edycji historii strony "A" na "B"
  • Utworzenie nowej strony "A", której zawartość przekierowuje na stronę "B"

Drugi punkt jest ważny. Użycie funkcji "Przenieś" spowoduje także przeniesienie historii edycji, co jest istotne w wielu sytuacjach. Zawiera ona informacje na temat wkładu włożonego w zawartość strony. Jeżeli będziesz przenosił zawartość metodą kopiuj&wklej, nie osiągniesz tego (zobacz: Śledzenie zmian).

Ponieważ ta operacja pozostawia przekierowania (zobacz przekierowania), nie spowoduje to żadnych nieprawidłowości w linkach na innych stronach-nie będziesz musiał ich aktualizować. Funkcja "Linkujące" z "Narzędzia" (na dole menu po lewej) może być jednak użyteczna.

Proponowanie przeniesienia

Zadecydowanie o zmianie tytułu strony może może wywołać debatę użytkowników na ten temat. Jeżeli masz wątpliwości co do swojej decyzji, użyj strony dyskusji lub wstaw odpowiedni szablon aby inni użytkownicy mogli wyrazić swoją opinię co do tej operacji.

Cofnięcie operacji

Jak każda edycja wiki, operacja przenoszenia też może zostać cofnięta(przez każdego użytkownika). Aby cofnąć te operację, po prostu przenieś z powrotem stronę "B" do "A".

Strona "B" nadal pozostanie i będzie zawierać przekierowanie z "B" do "A". Można je usunąć ręcznie i zaproponować całkiem usunięcie strony. Ostateczne usunięcie wymaga uprawnień administratora (zobacz usuwanie strony).

Przenoszenie strony bez tworzenia przekierowania

Niektórzy użytkowmnicy mogą przenieść stronę bez tworzenia na starej stronie przekierowania do nowej strony. Jeżeli te prawa są dostępne, pojawi się dodatkowe pole, które można odznaczyć aby móc skorzystać z tej możliwości.

Szczegóły:

Zobacz też