Bruce Wienke

Z Nurkopedia
Wersja z dnia 02:17, 14 paź 2013 autorstwa KubaG (dyskusja | edycje)$7

Skocz do: nawigacja, szukaj

Bruce R. Wienke jest kierownikiem projektów w Nuclear Weapons Technology/ Simulation And Computing Office at the Los Alamos National Laboratory (LANL), pracującym nad modelami obliczeniowymi dekompresji, transportem gazów i mechaniki fazowej.

Jest autorem publikacji, czasopism i warsztatów o dekompresji takich jak: Technical Diving In Depth, Decompression Theory, Physics, Physiology And Decompression Theory For The Technical And Commercial Diver, High Altitude Diving, Basic Diving Physics And Application, Diving Above Sea Level, Basic Decompression Theory And Application i ponad 200 innych artykułów.

Jego działania nurkowe - techniczne, naukowe, wojskowe jak i rekreacyjne – obejmowały Karaiby, południowy Pacyfik, Azję, wody śródlądowe jak i wybrzeża stanów zjednoczonych, Hawai oraz Arktyki i Antarktyki. Działa jako członek LANL Nuclear Emergency Strategy Team (NEST), często uczestniczy w ćwiczeniach Special Warfare Units nad i pod wodą. Kieruje Southwest Enterprises, firmą konsultingową w zakresie badań i zastosowań nauk i symulacji, jest biegłym sądowym w sporach związanych z nurkowaniem.

Wienke jest Instructor Trainer/Technical Diving Instructor w National Association Of Underwater Instructors (NAUI), był vice prezesem zarządu do nurkowania technicznego - Vice Chairman for Technical Diving, Technical and Decompression Review Board Member. Ma stopień Master Instructor w PADI, Institute Director w YMCA i Instructor Trainer/Technical Diving Instructor w Scuba Diving International/Technical Diving International (SDI/TDI). Zimą jego hobby to narciarstwo jest instruktorem USSCA, PSIA i USSA. Dodatkowo interesuje się tenisem, windsurfingiem, kolarstwem górskim i innymi.

Otrzymał stopień naukowy (BS) w dziedzinie fizyki i matematyki na Northern Michigan University następnie (MS) w dziedzinie fizyki jądrowej na Marquette University i doktorat w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych na Northwestern University.

Należy do American Physical Society (APS), American Nuclear Society (ANS), Society Of Industrial And Applied Mathematics (SIAM), South Paci_c Underwater Medical Society (SPUMS), Undersea And Hyperbaric Medical Society (UHMS), oraz American Academy Of Underwater Sciences (AAUS).

Jest członkiem American Physical Society, and a Technical Committee Member of the American Nuclear Society.

Wienke był właścicielem sklepu nurkowego w Santa Fe, obecnie jest konsultantem algorytmów dekompresji w przemyśle nurkowym. Pracował z DAN przy aplikacjach do nurkowania, i jest Regionalnym Koordynatorem Danych dla Project Dive Exploration . Firmy takie jak: Scubapro , Suunto , Abysmal Diving i Atomic zatrudniają go jako specjalistę i konsultanta przy algorytmach dekompresyjnych . Jest twórcą modelu Bubble Reduced Gradient ( RGBM ) , uwzględniających również takie zmienne jak ( wysokość nad poziomem morza, non stop , dekompresję , powtórzeniowe, wielodniowe, wielopoziomowe nurkowania, mieszany gazów i saturacja ) . Suunto Komputer nurkowy Vyper wciela algorytm RGBM do komputerów nurkowych , szczególnie dla nurkowania rekreacyjnego (w tym nitrox ) . ABYSS ,komercyjne oprogramowanie , oferuje algorytmy dynamiczne RGBM opracowanych przez Bruce R. Wienke dla użytkowników internetu i nurków technicznych . Jest także zastępcą redaktora w w International Journal of Aquatic Research And Education i jest naczelnym w NAUI Training Publication. NAUI Technical Training przyjęła RGBM do nurkowań technicznych i używa RGBM do nurkowań na powietrzu, oraz : Trimix , HELIAIR , EANx .


źródło:

[1]