Pomoc:Usuwanie strony

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
PD Ważna informacja: Edytując tę stronę, zgadzasz się aby Twój wkład został opublikowany na licencji Public Domain.

Jeżeli nie chcesz jej przestrzegać to nie wprowadzaj zmian na tej stronie. Ta strona jest jedną ze stron pomocy Public Domain, która może być kopiowana do świeżej instalacji wiki i/lub dystrybuowana w oprogramowaniu MediaWiki. Zobacz Pomoc:Zawartość, aby przejrzeć wszystkie strony.

PD


Kiedy usuwać strony?

Zazwyczaj powinno się usuwać stronę jeżeli zawiera zawartość inną niż temat wiki lub zawiera niedozwolone treści. W przeciwnym wypadku powinieneś rozważyć inne kroki:

  • Jeżeli strona powinna mieć inny tytuł -- Przenieś ją
  • Zawartość powinna znajdować się na innej stronie -- dodaj ją na inna stronę i użyj przekierowania. Zobacz: tworzenie przekierowań
  • Dana zawartość znajduje się już na innej stronie -- Wyczyść treść i umieść przekierowanie
  • Informacje na stronie są nieaktualne -- zmień słowa w formę czasu przeszłego aby brzmiała jako przestarzała. Ewentualnie pozostaw ostrzeżenie informujące o nie aktualnej treści.

Proponowanie zmian

Jeżeli masz zastrzeżenia co do artykułu i uważasz że powinien zostać usunięty omów szczegóły na stronie dyskusji. Możesz też wstawić szablon informujący o twojej propozycji i o jej powodach.

Usuwanie linków do strony

Funkcja 'Linkujące' znajdująca się w menu narzędziowym(po lewej na dole) pozwala na uzyskanie informacji, jakie inne strony wiki zawierają linki do strony, którą chcesz usunąć. Zawsze wykonuj tę czynność aby uniknąć linków w innych artykułach, które prowadzą do nieistniejących stron. Jeżeli znajdziesz takie linki to edytuj dane strony i usuń odwołania do usuwanej strony.

Usuwanie

Zwykli użytkownicy nie mogą trwale usuwać artykułów. Jest to celowe dla właściwego funkcjonowania wiki. Każdy rodzaj edycji może zostać wycofany przez innego użytkownika aby przywrócić usuniętą treść.

'Administratorzy' mają możliwość prawie całkowitego usuwania stron. Jeżeli masz takie uprawnienia i chcesz usunąć stronę, zobacz usuwanie i przywracanie stron przez administratorów.

Zazwyczaj jednak przed wykonaniem tej czynności powinieneś odczekać pewien czas a użytkownicy mogą wyrazić swoją opinię, np. na stronach dyskusji.

Zobacz też