Pomoc:Sygnatury

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
PD Ważna informacja: Edytując tę stronę, zgadzasz się aby Twój wkład został opublikowany na licencji Public Domain.

Jeżeli nie chcesz jej przestrzegać to nie wprowadzaj zmian na tej stronie. Ta strona jest jedną ze stron pomocy Public Domain, która może być kopiowana do świeżej instalacji wiki i/lub dystrybuowana w oprogramowaniu MediaWiki. Zobacz Pomoc:Zawartość, aby przejrzeć wszystkie strony.

PD

Użytkownicy mogą łatwo podpisywać swoje wiadomości na końcu komentarza. Wykorzystuje się to tylko na stronach dyskusji, nie używa się tego w artykułach.

Domyślne opcje podpisów

Są trzy domyślne opcje. Cztery tyldy są standardem(pełny podpis). Trzy tyldy wstawiają tylko nazwę użytkownika(bez czasu) a pięć tyld-datę i czas(bez nazwy użytkownika).

Funkcja Kodowanie Wiki(zamieniane podczas zapisywania) Otrzymywany wikikod Widoczny rezultat
Podpis wraz z datą
~~~~

[[Użytkownik:Username|Nazwa użytkownika]] 12:34, 1 February 2008 (UTC)

Nazwa użytkownika 12:34, 1 February 2008 (UTC)
Tylko podpis
~~~

[[Użytkownik:Username|Nazwa użytkownika]]

Nazwa użytkownika
Tylko czas
~~~~~
12:34, 1 February 2008 (UTC) 12:34, 1 February 2008 (UTC)

Jeżeli edytujesz nie logując się, zamiast nazwy użytkownika pojawi się twoje IP. Zarówno nazwy użytkownika jak i adresy IP są przechowywane i widoczne w historii edycji , więc można zweryfikować zgodność z podpisem.

Wspólny format wstawiania podpisu – dwa myślniki (lub długa kreska) wraz z czterema tyldami (-- ~~~~) – pochodzi z Usenetu, gdzie dwa myślniki oznaczają blok podpisu. Zwróć uwagę że dwa myślniki lub kreska nie są wstawiane automatycznie, chyba że dostosujesz swoją sygnaturę-zobacz przykład w następnej sekcji.

Kod do wstawiania sygnatury podczas zapisywania strony jest automatycznie zastępowana nazwą użytkownika(linkującą do jego strony dyskusji) oraz datą i czasem. Pomaga to ustalić kolejność wiadomości w dyskusji oraz zidentyfikować autora wiadomości.

Jeżeli nie potrafisz znaleźć tyld na swojej klawiaturze, możesz użyć przycisku signature button na pasku narzędziowym edycji .

Podpisy nie działają w polu opisu zmian(znaki ~~~~ nie są zastępowane).

Zwróć uwagę, że czas jest formatowany zgodnie z ogólnymi ustawieniami i nie jest formatowany zgodnie z preferencjami użytkownika.

Własna sygnatura

Zarejestrowani użytkownicy mogą dostosować swój podpis (cześć pomiędzy dwoma myślnikami a czasem) zmieniając pole "Nowy podpis:" w swoich preferencjach. Domyślnie to, co wpiszesz zostanie wstawione w [[ ]]. Aby temu zapobiec, zaznacz opcję “Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)”. Wtedy możesz dodać kod Wiki oraz HTML ale maksymalna długość to 255 znaków.

Jeżeli włączysz “Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)” ale nie ustalisz jak ma wyglądać podpis to domyślnie będzie to twoja nazwa użytkownika bez linku. Najpopularniejsze style:

Opis Kod(z opcją "Raw signature") Rezultat (4 tyldy)
Wstawianie myślników

-- [[Użytkownik:Username|Nazwa użytkownika]]

-- Nazwa użytkownika 12:34, 1 February 2008 (UTC)
Zmiana wyświetlanej nazwy użytkownika

[[Użytkownik:Username|Inna nazwa użytkownika]]

Inna nazwa użytkownika 12:34, 1 February 2008 (UTC)
Link do dyskusji

[[Użytkownik:Username|Nazwa użytkownika]] ([[Dyskusja użytkownika:Username|dyskusja]])

Nazwa użytkownika (dyskusja) 12:34, 1 February 2008 (UTC)