Pomoc:Strony zabezpieczone

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
PD Ważna informacja: Edytując tę stronę, zgadzasz się aby Twój wkład został opublikowany na licencji Public Domain.

Jeżeli nie chcesz jej przestrzegać to nie wprowadzaj zmian na tej stronie. Ta strona jest jedną ze stron pomocy Public Domain, która może być kopiowana do świeżej instalacji wiki i/lub dystrybuowana w oprogramowaniu MediaWiki. Zobacz Pomoc:Zawartość, aby przejrzeć wszystkie strony.

PD

Strona zabezpieczona jest to strona, w której użytkownicy nie mogą jej edytować i/lub przenosić. Tylko użytkownicy z uprawnieniami administratora mogą edytować lub przenosić stronę. Zabezpieczać oraz odblokowywać strony mogą tylko administratorzy.

Oto najczęstsze przyczyny blokowania stron:

  • Na publicznych wiki strony mogą być zabezpieczone gdy staną się obiektem częstych wandalizmów lub przenoszenia do nieodpowiadających tytułów.
  • Na komercyjnych wiki strony mogą być chronione gdy będą zawierać oświadczenia, które zostały zatwierdzone przez kierownictwo, a polityka ustali, że nie mogą być przerobione bez zgody właścicieli.

Zabezpieczanie stron powinno być ograniczone do minimum, ponieważ strony wiki z założenia powinny mieć możliwość edycji przez każdego.

Zobacz też: Blokowanie i odblokowywanie stron