Pomoc:Lista obserwowanych

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
PD Ważna informacja: Edytując tę stronę, zgadzasz się aby Twój wkład został opublikowany na licencji Public Domain.

Jeżeli nie chcesz jej przestrzegać to nie wprowadzaj zmian na tej stronie. Ta strona jest jedną ze stron pomocy Public Domain, która może być kopiowana do świeżej instalacji wiki i/lub dystrybuowana w oprogramowaniu MediaWiki. Zobacz Pomoc:Zawartość, aby przejrzeć wszystkie strony.

PD

Twoja lista obserwowanych służy do śledzenia zmian, podobnie jak “Ostatnie zmiany”, ale ogranicza się do wybranych przez Ciebie stron. Możesz ja zobaczyć klikając na górze link “obserwowane”(opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników).

Zanim cokolwiek zobaczysz, musisz dodać parę stron do tej listy. Zrobisz to, wchodząc w wybrany artykuł i klikając ikonkę gwiazdki lub zakładkę “obserwuj”.

Możesz też włączyć obserwowanie podczas edycji/tworzenia artykułu. Zaznacz opcję “Obserwuj” znajdującą się pod polem do wprowadzenia opisu zmian.

Ta funkcja jest głównie używana na większych stronach, gdzie na liście “Ostatnie zmiany” jest zbyt dużo wpisów. Jeżeli interesują Cię zmiany tylko na interesujących stronach skorzystaj z tej opcji.

Jeżeli na liście nazwy stron są napisane pogrubioną czcionką, to oznacza, że od twojej ostatniej wizyty nastąpiły zmiany. Natomiast na liście “Ostatnie zmiany” pogrubione są nazwy stron, które obserwujesz(bez względu na to czy już zapoznałeś się ze zmianami).

Zobacz też Śledzenie zmian.