Pomoc:Edytowanie strony

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
PD Ważna informacja: Edytując tę stronę, zgadzasz się aby Twój wkład został opublikowany na licencji Public Domain.

Jeżeli nie chcesz jej przestrzegać to nie wprowadzaj zmian na tej stronie. Ta strona jest jedną ze stron pomocy Public Domain, która może być kopiowana do świeżej instalacji wiki i/lub dystrybuowana w oprogramowaniu MediaWiki. Zobacz Pomoc:Zawartość, aby przejrzeć wszystkie strony.

PD

Edycja zawartości wiki jest bardzo prosta! Wystarczy tylko kilka kliknięć!

  • Kliknij na zakładkę edytuj (zobacz informacje na temat zakładek) na górze strony.
  • Zmień zawartość strony w oknie edycyjnym.
  • Kliknij na zapisz.

Dosyć proste!

Zasady edycji i formatowanie

Podstawową zasadą edytowania wiki jest to, aby być śmiałym. By móc zacząć wprowadzać zamiany, musisz posiadać konto w serwisie. Bez obaw, Twoje wpisy mogą być poprawiane i uzupełniane o brakujące informacje przez innych w przyszłości. Aby się upewnić, jakie to proste, zarejestruj się już dziś! Dokonując edycji możesz używać wszystkich typów konwencji redagowania, zasad edycji oraz filozofii, niestety nie wszyscy śmiałkowie stosują się do tych zasad.

Podczas wpisywania staraj się, aby informacje były przejrzyste i miały zwięzłą formę. Upewnij się, że wszystko co wpisujesz zwiększa zawartość stron wiki. Poprzez edycję możesz uzupełniać zarówno same paragrafy jak również całe strony oraz usuwać literówki.

Gdy zechcesz skorzystać ze znaczników formatowania tj. pogrubienie tekstu, użyj składni interpretowanych przez wiki, więcej informacji znajdziesz na stronie pomocy o formatowaniu.

UWAGA: Na stronach Nurkopedii obowiązują pewne ograniczenia dotyczące wpisów i ich zatwierdzania. Więcej informacji znajdziesz na stronie o prawach użytkowników

Opis zmian

Zanim zapiszesz stronę możesz wpisać krótką notatkę na temat zmian w polu opis zmian. Nie zaleca się wpisywania długiego tekstu w to pole. Wystarczy krótka informacja np. "poprawki" lub "dodano więcej informacji na temat słoneczników". Pomaga to innym w odróżnieniu wersji edycji. Zmiany wraz z opisem są widoczne na stronie Specjalna:Ostatnie_zmiany - zobacz śledzenie zmian)

Podgląd

Dobrym pomysłem jest użycie klawisza 'pokaż podgląd' aby zobaczyć jak będzie wyglądała strona zanim ją zapiszesz.

Inne typy edycji

Oprócz edycji wiki możesz też utworzyć nową stronę, przenieść(lub zmienić nazwę) lub usunąć stronę:

Dyskusje

Każdy artykuł posiada własną "stronę dyskusji" gdzie można zapytać się czegoś, zaproponować sugestię albo przedyskutować na temat poprawek zawartości danej strony. Zobacz: Help:Talk pages/pl .