Nurkowanie dzieci

Z Nurkopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nurkowanie osób niepełnoletnich a szczególnie dzieci w wieku do 8-12 lat to trochę osobny temat. Organizacje nurkowe prowadzę osobne kursy dla dzieci a samo nurkowanie związane jest z kilkoma problemami.

Nurkowanie dzieci to temat zawsze mocno dyskutowany. Jest dyskutowany w aspekcie wpływu nurkowania na fizjologię młodych organizmów. Bezpieczeństwie. Aspektach wpływu nurkowania na pozytywny rozwój emocjonalny Towarzyskim czy rodzinnym.

Kiedy w internecie padają pytania o nurkowanie dzieci, kiedy zacząć pierwszy kurs nurkowania, itp. często zaczynają się dość żarliwe dyskusje. Zwolennicy opisują jak ich dzieci zaczęły nurkować mając 10 czy 9 czy 8 lat i super sobie nurkowały. Jak wspólne nurkowanie to rodzinne przeżycie. I wiele innych zalet. Przeciwnicy wyciągają potencjalne ryzyko i możliwe problemy jak: Co jak dziecko wpadnie w panikę. Szkodliwość nurkowania i ciśnienia na nierozwinięty organizm. Co jak dorosły będzie mieć problem i czy dziecko jest partnerem. I pewnie wiele innych.

Osobiście uważam na podstawie obserwacji dziesiątek a właściwie to setek nurkujących dzieci, że po pierwsze rodzice muszą zdecydować co jest dla nich ważne. Z jednej strony nurkowanie jest potencjalnie niebezpieczne i to prawda dziecku może coś się stać. Z drugiej strony nurkowanie to wspaniały sport, który zapewnia to co jest bardzo potrzebne czyli rozwija odpowiedzialność za swoje czyny, rozwija umiejętności motoryczne oraz współpracy z grupie.


Zajęcie z programu Komando Foki. Facebook.


Zajęcie z programu Komando Foki. Facebook.


Brak zdjęcia pod podanym adresem

Logo programu Seal Team - Komando Foki. Internet.12 letni nurek


Waga sprzętu: Po pierwsze wielkość butli. Rodzice powinni uwzględnić: Jakie butle używają sami. Jakie nurkowania robią i jakie chcą robić z dziećmi. Czy butla ma być tylko na dany sezon czy na następne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pożyczanie sprzętu dla rosnącego z roku na rok dziecka. Dzieci (chłopcy) mają często duże zużycie bo ich roznosi pod wodą - po prostu pływają raz w lewo raz w prawo i nim nabiorą statycznego podejścia (to kwestia podejścia nie umiejętności) to ze zużyciem w stosunku do wagi jest masakra.